Rozpoczynamy cykl filmowy, a konkretnie turystykę filmową czyli podróż do miejsc, gdzie powstawały zdjęcia do filmów i seriali. A to wszystko za sprawą realizowanego przez nas projektu #GreenFilmTourism.

Dla turysty filmowego celem jest podróżowanie szlakiem bohaterów filmowych, w tym dotarcie do miejsc akcji ulubionych lub znanych filmów i seriali, doświadczenie ich atmosfery, zwiedzenie uwiecznionych w filmie obiektów oraz często wykonanie pamiątkowego zdjęcia, w miejscu kręcenia konkretnej sceny. Ten sposób spędzania wolnego czasu stanowi nieograniczone źródło podróżniczych inspiracji, a także wyjątkową okazję, by poznać szczegóły realizowanych produkcji filmowych, serialowych i telewizyjnych oraz miejsca, które były tłem ich akcji.

Plenery filmowe to zarówno rozpoznawalne, charakterystyczne miejsca znajdujące się na mapie dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego regionu pogranicza polsko-słowackiego, które dzięki działaniom zaplanowanym w projekcie będą sprzyjać rozwojowi turystyki filmowej i zrównoważonemu wykorzystaniu dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego.
A na początek zapraszamy do lektury pierwszego numeru Newslettera, w którym krótko przedstawiamy co robimy i dla kogo. Zapraszamy!

01 Newsletter PL okładka