W dniach 12-15 lutego 2019 roku w Lizbonie odbyło się spotkanie projektu Innova-Fi. Celem spotkania było poznanie dobrych praktyk w temacie wspierania startupów i przedsiębiorców poprzez wykorzystanie innowacyjnych instrumentów finansowych.

Mieliśmy możliwość zapoznania się z wykorzystaniem instrumentów kapitałowych do wspierania innowacyjnych koncepcji biznesowych oraz startupów przez naszych partnerów. Z racji tematyki, z ramienia ARR w spotkaniu udział wziął także przedstawiciel Beskidzkiego Akceleratora Technologicznego.


Podczas wizyty studyjnej odwiedziliśmy m. in. dwie instytucje zajmujące się wsparciem - finansowym i merytorycznym – zarówno dla startupów we wczesnej fazie rozwoju jak i tych, które już sprzedają swoje innowacyjne produkty lub usługi i chcą rozszerzyć swoje rynki zbytu. Zarówno Startup Lisoba jak i Portugal Ventures, bo o nich mowa, działają w na rzecz wsparcia lokalnego ekosystemu jak i w skali międzynarodowej. Pomagają lokalnym przedsiębiorcom zaistnieć na rynku międzynarodowym, a także prowadzą kampanie promujące Lizbonę jako miejsce, w którym warto założyć swój biznes – np. program Launch in Lisbon (Startup Lisboa), a także pośredniczą pomiędzy inwestorami i aniołami biznesu, a osobami z innowacyjnymi koncepcjami biznesowymi poszukującymi źródeł finansowania (Portugal Ventures).

Więcej informacji o projekcie znajdą Państwo TUTAJ

FOTOGALERIA